GÜNÜBİRLİK ESKİŞEHİR TURU

140.00 TL

Sizin İçin Her şeyi Düşündük...

ANKARA-ESKİŞEHİR

06.30’da Ankara’dan hareket ediyor ve tesiste ücrete dahil kahvaltımızı alıyoruz ve gerekli molalara 10.30’da Eskişehir’e varıyor ve turumuza başlıyoruz. Önce Kurşunlu Camisi ve Külliyesi’ni gezip bilgi aldıktan sonra cam üfleme ve süsleme sanatı ile ilgili bir gösteri izliyoruz. Ardından Eskişehir’in simgesi hâline gelmiş olan ve dünya üzerinde sadece bu şehirde çıkarılan lüle taşından yontulmuş sanat eserlerinin sergilendiği Lüle Taşı Müzesi’ni gezip alışverişimizi yapıyoruz. Sonrasında rengârenk Odun pazarı evlerinin arasından geçip Atlıhan’a ulaşıyoruz. Odunlarını pazarlamaya gelen tüccarların kendilerine ve atlarına ev sahipliği yapanAtlıhan, günümüzde el sanatları çarşısı olarak hizmet vermektedir. Sonraki durağımız, dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussaud Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi… Müzede başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın ünlü simalarına ait, gerçek hissi uyandıran 160’ın üzerinde heykel hayranlık uyandırıyor. Müzeyi gezdikten sonra Eskişehir’in meşhur lezzetlerinden, geleneksel Kırım Tatar mutfağının ürünü olan “çibörek”le karnımızı bir güzel doyuruyoruz.

Yemeğimizi yedikten sonra 400 bin m² alan üzerine kurulu Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’na geçiyoruz. Burada nostaljik trene binip korsan gemisinden masal şatosuna, su altı dünyasından bilim deney merkezine, Miniatürk’ten Nasreddin Hoca’ya bir yolculuk yapıp Porsuk Çayı’na gidiyoruz. Türkiye’nin Amsterdam’ı ya da Venedik’i gibi haklı yakıştırmalara konu olan Porsuk Çayı üzerinde tekne turu(ekstra) ile yolculuk yapıyoruz. Köprübaşında teknemizden inip alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Eskişehir Havacılık Müzesi’nde sergilenen uçak, helikopter ve füze rampalarını görüyoruz. Sırada Eskişehir’e, Türkiye’nin, denizi olmayan bir kentinde plaja sahip olma ayrıcalığını kazandırmış olan Kent Park var. “Bozkır ortasında plaj olurmu?” sorusunun cevabının “Evet.” olduğunu Kent Park sayesinde gözlerimizle görüyoruz. Park içerisindeki gölet, plaj, açık yüzme havuzları,at binme alanları ve yürüyüş parkurlarından faydalanıp aracımıza geri dönüyoruz. Saat 19.00 itibarıyla Ankara’ya hareket ederek dolu dolu geçen turumuza noktayı koyuyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx Araçlar ile Ulaşım
 • Araç İçi Sıcak ve Soğuk İkramlar
 • Tesiste Serpme Kahvaltı
 • Öğle Yemeği
 • Millî Park Giriş Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tekne Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  24, 30 Kasım

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  24.11.2019140.00 TL140.00 TL 140.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
  7 - 12 Yaş 140.00 TL
  Taksitler »
  30.11.2019140.00 TL140.00 TL 140.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
  7 - 12 Yaş 140.00 TL
  Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  GÜNÜBİRLİK ESKİŞEHİR TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  Şirket Hakkında Bilgi

  Turizm taşımacılık alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sönmez Turizm olarak kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla büyümeye devam etmekteyiz.

  İletişim Bilgileri

  Kızılay Mah. Atatürk Bulvarı No: 88/4 Kızılay - Çankaya / ANKARA

  Telefon: 08503050905

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2