TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE ERZURUM-DOĞUBEYAZIT-VAN TURU

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU..

1. Gün ANKARA – ERZURUM TURİSTİK DOĞU EKSPRES TRENİ

Siz Değerli yolcularımızla 4 Kasım 2019 Tarihi Saat 16:00’da Ankara GAR da buluşup 16:55’de Turistik Doğu Ekspresi trenimize biniş yapıyoruz.

2. Gün ERZURUM – ÜÇ KUMBETLER – ULUCAMİİ - PALANDÖKEN OTELE GİRİŞ

Seyahat boyunca yolculara eşsiz manzaralar sunan, kar manzaralarıyla mükemmel bir tren yolculuğu sağlayan Turistik Doğu Ekspresi ile 5 Kasım Cumartesi Günü Saat 17:30 Sularında Erzurum’a varış yapıyoruz. Erzurum’a vardığımızda acentamızın sağlamış olduğu tur aracımıza biniş yapıp Anadolu’da bulunan anıt mezarların en güzel örneği olan Üç Kümbetler ile Ulucamii'yi gezip gördükten sonra yorgunluğumuzu atmak üzere otelimize giriş yapıyoruz. 

Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. ( Palandöken Dedeman Ski Lodge Otel )

3. Gün ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – YAKUTİYE MEDRESESİ – ERZURUM KALESİ - AĞRI – İSHAK PAŞA SARAYI

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Şehrin sembolü haline gelenÇifte Minareli Medrese’yi, İlhanlı hükümdarı Sultan Olcaytu Yakutiye Medresesini, geçmişi yaklaşık 2 bin 500 yıl öncesine dayanan Erzurum Kalesi'ni panoramik olarak gördükten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğimizde Erzurum’a has olan Cağ Kebabı’nı tadıyoruz.

Erzurum gezimiz sonrası adını içinde bulunan Ağrı Dağı'ndan alan Ağrı’ya hareket ediyor, yolumuz üzerinde Büyük Ağrı ve Küçük Ağrı Dağları’nı panaromik olarak görüyor, fotoğraf çekimi yapıyoruz.Doğubayazıta vardığımızdadillere destan olan İshak Paşa Sarayı’na çıkıp Ağrı Dağı manzarası eşliğinde sarayı geziyoruzKeyifli gezimizin ardından günün yorgunluğunu atmak için otelimize giriş yapıyoruz.Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.                                  ( Ertur Hotel Doğubazayıt )

4. Gün AĞRI – MURADİYE ŞELALESİ – KRATER GÖLÜ – NEMRUT DAĞI – VAN KEDİ EVİ – URARTU MÜZESİ

Otelimizde almış olduğumuz açık büfe kahvaltı sonrası Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesine hareket ediyoruz. Oldukça geniş bir alanda coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen Muradiye Şelalesi etrafında fotoğraf çekebilir, rehberimizin vermiş olduğu mola sırasında kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Şelale manzarasının tadını çıkardıktan sonra Tatvan üzerinden Dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını MÖ 2100'de yaşamış Babil Hükümdarı Nemrut'tan alan Nemrut Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Krater Gölü’ne vardığımızda rehberimizin vermiş olduğu süre eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Ücrete dâhil minibüslerimizle Nemrut Krater Gölü’nü seyrederek Göl de inanılmaz fotoğraf kareleri yakalıyor, yine minibüslerimizle Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Bu muhteşem doğa manzaralı gezimiz sonrası Otelimize giriş yapmak için yola çıkıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. ( Taht Palace Otel 4* )

5. Gün HOŞAP KALESİ – ÇAVUŞTEPE KALESİ – AKDAMAR ADASI – SEYİR TEPESİ - ANKARAYA UÇUŞ

Otelimizde alacağımız ünlü VAN kahvaltısı sonrası Kaleler şehri olarak bilinen Hoşap Kalesi ve Çavuştepe Kalesini görüyor, Akdamar Adası’na geçiş yapıyoruz. Akdamar Adasına vardığımızda tekne turumuza başlamadan önce belirlenen restaurantımızda Van’a özel yöresel yemekleri tatmak için öğle yemeği alıyoruz. Edremit üzerinden varmışolduğumuz Gevaş’ta ücrete dâhil teknelere binerek ünlü Akdamar Adası’na keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Burada Akdamar’ın ünlü Akdamar Kilisesi’ni geziyor ve muhteşem Van manzarasını görebileceğiniz Seyir Tepesinde fotoğraf çekimi ve kahve tadımlarınız için serbest zaman veriyoruz.

Serbest zaman sonrası Urartu Krallığı tarafından kütle halindeki taştan yaptırılan ve Urartu başşehri Tuşpa'yı kuş bakışı gören meşhur Van Kalesi’ni gezip görüyor, müze ziyaretimiz sonrası çarşıda alışveriş ve öğle yemeği için uçuş saatimize uygun olmak üzere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrası 19:55 Saatindeki uçuşumuz için Saat 18:00 de havaalanına giriş yapıyoruz. Check-in işlemlerimizi yaptıktan sonra uçağımıza binip Saat 21:40 Sularında Ankara’ya dönüş yapıyoruz. Ankara Esenboğa Havalimanından acentamızın sağlamış olduğu transfer aracıyla siz değerli yolcularımızla belirlenen noktalarda ayrılıyoruz. Bir sonraki Sönmez Tur gezimizde görüşmek üzere…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Doğu Ekspress Tren Biletleri (Gidiş)
 • Uçak Biletleri (Dönüş)
 • 1 Gece Doğu Ekspress Yolculuğu
 • 3 Gece 4* Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Araç İçi Sıcak ve Soğuk İkramlarımız
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigorta Poliçesi
 • Akdamar Adası Tekne Turu
 • Nemrut Krater Gölü ve Nemrut Dağı Transfer Hizmeti
 • Ankara ESB – İniş Yerlerine Transfer Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  Tur Ücreti’nin 700 TL’lik Kaporası 8 Ekim Salı Günü, Geri Kalan Tutar 1000 TL ise 25 Ekim Tarihinde ödenecektir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE ERZURUM-DOĞUBEYAZIT-VAN TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Tur Bilgileri

  • Yarım Pansiyon
  • ANKARA GAR
  • 08503050905
   0552 318 05 05
   0312 286 05 05
  • PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT
  • Tur Programını Yazdır

  Benzer Turlar

  İzmirin Köyleri Turu 2 Gece 3 Gündüz

  İzmirin Köyleri Turu 2 Gece 3 Gündüz

  2 Gece 3 Gündüz

  16.07.2020

  790.00 TL

  DOĞU ANADOLU TURU

  DOĞU ANADOLU TURU

  6 Gece 7 Gündüz

  10.07.2020

  1790.00 TL

  BEYPAZARI-ABANT-GÖLCÜK TURU

  BEYPAZARI-ABANT-GÖLCÜK TURU

  Günübirlik

  11.07.2020

  120.00 TL

  Sapanca-Maşukiye Turu Günübirlik

  Sapanca-Maşukiye Turu Günübirlik

  Günübirlik

  11.07.2020

  120.00 TL

  Yedigöller Turu Günübirlik

  Yedigöller Turu Günübirlik

  Günübirlik

  11.07.2020

  120.00 TL

  Şirket Hakkında Bilgi

  Turizm taşımacılık alanında 20 yıllık bir tecrübeye sahip olan Sönmez Turizm olarak kurulduğumuz günden bu yana emin adımlarla büyümeye devam etmekteyiz.

  İletişim Bilgileri

  Kızılay Mah. Atatürk Bulvarı No: 88/4 Kızılay - Çankaya / ANKARA

  Telefon: 08503050905
  0552 318 05 05
  0312 286 05 05

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2